Yüzme Antrenörü Nasıl Olunur?

Yazdır
PDF

 

Yüzme sporu insan sağlığı için en önemli spor dallarından birisidir. İnsanın kaslarını çalıştırmaya ve geliştirmeye yardımcıdır. Amatörlük ile başladığım bu spora bir kaç sene hırsım ve başarım sayesinde profesyonelliğe yükseldim.

Yüzmeyi gerçekten çok seviyorsanız peşini bırakmayın.Gidebileceğiniz yere kadar götürün işte asıl o zaman profesyonel olursunuz. Yüzme antrenörlüğü sandığınız kadar zor bir şey değildir. Ama antrenör olmak istiyorsanız tüm stilleri bilmeniz ve ilk yardım bilgileri bilmeniz gerekmektedir.Çocuk,genç,yaşlı herkesin öğrenmesine yardımcı olmak için gerekli bilgileriniz olmalıdır.

Antrenörlük için hiç bir zaman geç kaldım demenizi gerektirecek bir durum yok. Bu spor dalında yaşın ya da okuduğunuz okulun avantajı veya dezavantajı yoktur. Bir spor akademesi mezunu olmak zorunda değilsiniz. Lise mezunu olmuş olsanız bile yüzme antrenörlüğü yapabilirsiniz. Bunun Federasyonun her yıl açmış olduğu kursları takip edebilirsiniz.

Yüzme 1.kademe antrenörlük kurslarında; seçme sırasında adaylara her yüzme tekniğinden çıkış ve dönüşlerden 0 ile 5 puan arasında puan verilecektir. Bu puanlamada bir adayın alabileceği en yüksek puan 30 en düşük puan sıfırdır. Seçme sonucunda adaylardan en yüksek puan alandan en düşük puan alana doğru sıralanacak ve puanı 18 ve üzerinde en fazla 40 aday kursa kabul edilecektir. 18 puanın altında alan adaylar kursa kabul edilmeyecektir. Adayların puanları arasında eşitlik olması durumunda adayın yüzme milli takımlarında sporcu olması eğitim düzeyi…. gibi nitelikleri seçim kriteri olarak dikkate alınacaktır. Alınan ortalamaya göre sizleri yardımcı antrenör olarak başlatacaklardır ve devamı ise sizin işinizde ki başarıya kalmış bir şeydir.


Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_counterBugün11
mod_vvisit_counterBu Ay2737
mod_vvisit_counterToplam Ziyaretçi Sayısı405084

Fotoğraf Albümü